Пола Гоукінз “Дівчина у потягу”

1046019

“Дівчина у потягу” це трилер, написаний жінкою, про жінок. Можна провести певні паралелі із романом Лайонел Шрайвер “Нам треба поговорити про Кевіна”. Обидва ці романи стали поворотними у кар’єрах їх авторок, у обох романах піднімаються важкі і важливі теми. Однак якщо у “Кевіні” всього один “ненадійний оповідач”, то у “Дівчині” їх аж три (або навіть чотири).Головними героїнями твору є три жінки: Рейчел, Анна та Меган. І хоч спершу це не очевидно, але між ними трьома є багато чого спільного.
Рейчел, молода жінка, що потрапила у тенета алкогольної залежності, регулярно проїжджає на потязі повз будинок, у якому живе Меган (або Джесс, як її спершу називала Рейчел) із чоловіком Скоттом (а в уяві Рейчел – Джейсоном). Вони справляють враження ідеальної пари. Аж поки Рейчел не помічає Меган із іншим чоловіком… Недалеко від Меган живе і Анна, ще одна героїня роману. І ще одна на перший погляд щаслива сім’я: Анна, Том та їхня донечка Еві. Але їхнє життя теж не безхмарне – колишня дружина Тома ніяк не може дати спокою молодій сім’ї. Цією колишньою є вже знайома читачеві Рейчел.
Події роману набирають обертів після того, як Меган таємниче зникає. Починається розслідування, але Рейчел вирішує розібратися у всьому сама, адже вона була там, коли Меган зникла. Хоч алкоголь і витер усі деталі, Рейчел намагається пригадати, що ж вона бачила того вечора.
“Дівчина у потягу” – це роман про насильство в сім’ї, в першу чергу емоційне. Адже, як казав класик, «всі щасливі сім’ї схожі один на одного, кожна нещаслива сім’я нещаслива по-своєму». Цю фразу можна сміливо виносити до епіграфа роману. Гоукінз спробувала показати цю багатогранність нещастя, в першу чергу через долі її жіночих персонажів. Можна тільки гадати, якою мірою авторка передала тут свій особистий досвід, але складається враження, що у всіх трьох героїнях є якась частка Поли.
Слабкою стороною твору, на мій погляд, є чоловіки. Усі три основні чоловічі персонажі здаються дещо картонними, у всякому разі у порівнянні із героїнями роману. Але в цілому я отримав задоволення від прочитаного. Це доволі непоганий трилер, хоч шедевром його все ж назвати не можна.

2 thoughts on “Пола Гоукінз “Дівчина у потягу”

  1. Сповіщення: Пола Гоукінз “Глибоко під водою” | Дідо Всевідо

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s